Czysta, zielona energia odnawialna w naszej Spółdzielni

Zobacz inne aktualności

W związku z kończącym się właśnie kontraktem na dostawy energii elektrycznej dla naszej Spółdzielni, przeprowadziliśmy analizę stawek na rynku energii i firm, które gotowe są do podpisania umowy z nami. Jak wiemy, ceny prądu elektrycznego rosły ostatnio w tempie szalonym więc tym bardziej ważne jest znalezienie wśród nich stawek najlepszych.

Spośród tych firm została wybrana firma Polenergia, która zaproponowała niższe stawki niż inni, ale jest interesująca także i dlatego, że jest to wiodący polski producent energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a w podpisanej właśnie umowie deklaruje nam możliwość nabywania energii, pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Chwalimy się tym, że jako spółdzielnia jesteśmy przyjaźni środowisku, dla członków Spółdzielni ważne więc zapewne będzie, że w zapewnianiu dostaw energii elektrycznej właśnie przechodzimy na rozwiązania oparte całkowicie na czystej i zielonej energii odnawialnej.

Jest to szczególnie istotne teraz, gdy niepewne czasy, których doświadczamy, wręcz wymagają takiego postępowania i myślenia o naszej przyszłości.

Załączamy link do strony internetowej www.polenergia.pl z bardziej szczegółowymi informacjami, na wypadek, gdyby Państwo byli zainteresowani tymi szczegółami.

Trzeba tu zaznaczyć, że w/w umowy na dostawy energii elektrycznej dla Spółdzielni zapewniają tę energię głównie do oświetlenia tzw. pomieszczeń i przestrzeni wspólnych, jak klatki schodowe, chodniki, parkingi, garaż, biuro, piwnice oraz napęd do bramy wjazdowej i do garażu. Nie dotyczą one Państwa indywidualnych umów z firmami, które zostały przez Państwa wybrane na dostawy energii do Państwa mieszkań.

Przypominamy też, że długoterminowe kontrakty, które zawarliśmy na dostawy gazu do naszej kotłowni, nadal (jeszcze w tym i w przyszłym roku) zapewniają nam niskie koszty ogrzewania i ciepłej wody w budynku Spółdzielni.

28 marca 2022 r.