Aktualna pogoda i dane o zanieczyszczeniu powietrza – widget Airly

Zobacz inne aktualności

W zakładce „Home” został umieszczony widget Airly pokazujący aktualne dane pogodowe – parametry meteorologiczne jak temperatura powietrza, ciśnienie, wilgotność i siła wiatru oraz dane o zanieczyszczeniu powietrza (pyły zawieszone PM10, PM2,5 i PM1).

Dane te są na bieżąco zbierane w czujnikach firmy Airly, a na naszym portalu są pokazywane w czasie rzeczywistym parametry dot. powietrza monitorowane przez jeden z najbliższych czujników tej firmy – znajdujący się na rogu ulicy Relaksowej i Wąwozowej.

Urządzenie to mierzy stężenia cząsteczek stałych w powietrzu dzięki metodzie laserowej zaś stężenia gazowe — dzięki metodzie elektrochemicznej.

Airly sp. z o. o. to grupa pasjonatów, stawiających sobie za cel walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Najlepiej charakteryzuje tę firmę jej wizja i misja:

Wizja: Tworzenie najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi służących do pomiaru jakości powietrza i dostarczanie najbardziej rzetelnych i aktualnych danych dotyczących zanieczyszczeń do możliwie największej ilości ludzi.

Misja: Zwiększenie świadomości na temat jakości powietrza na całym świecie, a przez to skuteczny wkład w rozwiązanie problemu zanieczyszczeń i poprawę jakości życia ludzi na całym globie.

Widget Airly został umieszczony na naszym portalu testowo – Państwa oceny i opinie będą pomocne przy podejmowaniu decyzji co do pozostawienia go na naszej stronie. Prosimy o przesyłanie ich na adres smlw@wp.pl.